


Old Passioned
Iedere foto is een levensportret
Van een gezicht is heel veel af te lezen. Dat maakt dat juist portretfoto’s van ouderen zo kunnen raken. Hun lange levenservaring kan intens van hun gezicht afstralen. Met dit boek willen we graag jongeren en ouderen inspireren. En Nederland bewust maken van het belang en plezier van mooie foto’s van (oudere) dierbaren.
Markante en actieve ouderen
Bijzondere persoonlijkheden van minimaal 65 jaar jong
De sprankeling in hun ogen spreekt boekdelen: passie, drive, geestdrift, levensvreugde. Zij doen waar hun hart blij van wordt. Dat stralen ze uit en dat inspireert jong en oud.
Het uiterlijk en de eventuele ouderdomsgebreken verraden een zekere leeftijd en doen vele mooie en pittige avonturen vermoeden. Toch zie je in hun ogen nog altijd het avontuurlijke kind. Senioren die na hun 65e levensjaar doorgaan met hun bestaande werk, of een volledig andere richting opgaan, weten anderen vaak te raken met hun enthousiasme. Old Passioned legt hun bezieling vast.n Old Passioned haalt fotograaf Arnaud Mooij mensen voor het voetlicht die ver voorbij hun pensioenleeftijd zijn en nog steeds volop levenskracht halen uit hun passie.
Een 80-jarige kapper. Een even oude karateleraar. Een lerares tai chi en
rebalancing van 83. Een 91-jarige honorair hoogleraar – in Old Passioned trekt
een bonte stoet bekende en onbekende senioren voorbij, in beeld en in woord.
Behalve hun hoge leeftijd hebben ze iets heel moois gemeen: ze leven hun dromen.
Het boek is het resultaat van een paar hard werken en kilometers maken.
Fotograaf Arnaud Mooij reisde van noord tot zuid om zijn kandidaten te
midden van hun passie voor de lens te halen. De fotosessies werden zo een
feestje van ontmoeting en verbinding, vertelt Arnaud.
‘Precies dáárom ben ik fotograaf geworden.’
Zijn persoonlijke manier van werken zie je terug in het boek. Kijk maar naar de
foto van de 96-jarige Egberdien van Rossum, nog steeds een veelgevraagd
fotomodel. Niet haar rimpels beklijven, wél haar staalblauwe ogen, die blik die
zegt: kom maar op, ik heb er zin in.
Je leest het ook in de begeleidende interviews, vol inspirerende en
volijkstemmende levenswijsheden. Er zitten juweeltjes bij. Zoals het verhaal
van de 92-jarige Marianne Maandonks, een Brabantse die zich op haar 77 e op
de zwemsport stortte en les nam bij de moeder van Pieter van den Hoogenband. Op haar 88 e werd ze Nederlands kampioen in haar leeftijdscategorie.
Arnaud fotografeerde haar op het startblok. Klaar om een duik te nemen, in het zwembad
én in het leven. ‘Ik vind alles leuk, behalve slapen en stilzitten’, zegt de zwemkampioene. Ze wil iedereen vertellen dat je op elke leeftijd nog iets nieuws kunt beginnen. ‘Er is zoveel te doen om gelukkig
van te worden!’
Arnaud was welkom bij haar als hij een paar baantjes met haar op zwom.
De kracht van passie kende hij al uit ervaring: zelf gooide hij tien jaar geleden
het roer radicaal om en werd hij fotograaf. Toch heeft het boek ook hem
geïnspireerd. ”Voor ik met het project begon, vroeg ik me echt weleens af: wat
is mijn houdbaarheid als fotograaf? Leeftijd doet er niet toe, weet ik nu. In
ieder mens zit een vonkje. Wie zijn passie leeft, blijft actief en in beweging. Zo
blijf je fysiek en mentaal gezond, en kun je je passie blijven leven.
(tekst: Annemieke Lenssinck)

Dit boek is een inspiratie.
Voor jongeren en ouderen.


Bestel mijn boek | Old passioned
Markante actieve ouderen
Iedere foto is een levensportret. Van een gezicht is heel veel af te lezen. Dat maakt dat juist portretfoto’s van ouderen zo kunnen raken. Hun lange levenservaring kan intens van hun gezicht afstralen. Met dit boek wil ik graag jongeren en ouderen inspireren. En Nederland bewust maken van het belang en plezier van mooie foto’s van (oudere) dierbaren.